Header Ad

Kategórie

Ako moderne skombinovať nábytok v jedálni

Preskočte ladiace nábytkové zostavy a vytvorte si priestor na mieru s dizajnovým nádychom. Naučte sa, ako skombinovať nábytok do jedálne ako profesionál ešte dnes!

Prečo kombinovať jedálenský nábytok?

Mnoho obchodov predáva párované jedálenské súpravy, ktoré obsahujú stôl a stoličky. Mnohí z nás tieto súpravy kupujeme, pretože je to jednoduché a pohodlné. Nevýhodou kúpy takejto súpravy je však to, že vaša jedáleň môže vyzerať ako z mainstreamového katalógu. Nie, že by katalóg bol nutne zlá vec, ale keď sa s tým trošku pohráte a nakombinujete rôzne stoličky a stôl, vytvoríte tak vlastný unikátny a originálny vzhľad miestnosti s chic nádychom.

Kde teda začať?

Možno máte práve teraz k sebe pasujúcu jedálenskú súpravu a chcete to trošku spestriť. Dobrou správou je, že nemusíte začínať od nuly! Odštartujete projekt tým, že si vymeníte buď stoličky, alebo stôl. Ak je pre vás neľahké sa stola vzdať, nechajte si ho a pridajte niekoľko zábavných stoličiek pre koordináciu.  Alebo naopak spravte to isté so stoličkami. Ak sa cítite ambiciózne, môžete samozrejme začať fresh a kúpiť všetko nové!

Ako mixovať nábytok:

Nie každá stolička sa hodí ku každému stolu a naopak, ako to teda vkusne vymyslieť? Tu je niekoľko užitočných tipov:

Textúra

Vzbuďte záujem návštevy zmiešaním materiálov stola a stoličiek. Ak máte drevený stôl s drevenými stolovými nohami a podnožami, skúste akrylovú, plastovú, alebo čalúnenú stoličku. Ak máte zas lakovaný stôl, skúste drevenú, prútenú, či čalúnenú stoličku.

Farba

Nemyslite na to, aby sa  stoličky „prispôsobili“ vášmu stolu. Namiesto toho dumajte o koordinácii stoličiek so zvyškom miestnosti. Vaše stoličky môžu ladiť s osvetlením, úpravou okien, umeleckými dielami, alebo kobercom. Napríklad, ak máte luster čiernej farby, skúste použiť čiernu jedálenskú stoličku, aby ste ju zladili s celou izbou.

Štýl

Ak chcete vytvoriť vysoko kontrastný originálny vzhľad, vyberte si stoličky, ktoré majú úplne iný štýl než stôl. Ak máte stôl „farmárskeho“ vzhľadu, skúste modernú stoličku, alebo ak máte moderný stôl, skúste starožitnú stoličku. Pre jemnejší menej kontrastný vzhľad použite sedenie a stôl rovnakého štýlu, ale inej štruktúry, alebo odtieňa farby. Keď vlastníte starožitnú jedálenskú súpravu, dajte si stoličky natrieť, alebo prečalúniť rozdielnou farbou.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*