Header Ad

Kategórie

Ako napísať rigoróznu prácu?

Prihlášku ste už odovzdali, tému máte schválenú a osnova je už rovnako vypracovaná. Dostávate sa do bodu samotného písania rigoróznej práce. Na písanie rigoróznej práce neexistuje špecifický a univerzálny vzorec. Každému vyhovuje niečo iné.

Kvalitné vypracovanie rigoróznej práce závisí najmä od témy, ktorú ste si zvolili. Ak ste si vybrali témy, v ktorej je nevyhnuté uskutočniť praktickú časť, tak by ste jednoznačne mali začať ňou. Čiže najskôr sa zamerajte na výskum, merania, laboratórne práce. Na druhú stranu sú tu aj také témy, ktoré práve naopak vyžadujú teoretické preštudovanie podkladov.

Stručný prehľad krokov rigoróznej práce:

 1. Výber témy
 2. Formálna úprava rigoróznej práce
 3. Osnova rigoróznej práce
 4. Napísanie a vypracovanie rigoróznej práce
 5. Štruktúra rigoróznej práce
 6. Úvod rigoróznej práce
 7. Jadro rigoróznej práce
 8. Obhajoba rigoróznej práce

Pre nás je to už samozrejmosť

Dokážete si predstaviť fakt, že kedysi sa knihy šírili tak, že ich ručne prepisovali ľudia v kláštoroch? Kníhtlač priniesla urýchlenie do tohto procesu a rovnako urýchlila aj šírenie informácií, čím prispela k všeobecnému vzdelávaniu občanov.

Dnes už takýto problém nemáme. Keď chcete niečo vytlačiť, tak stačí stlačiť len pár tlačidiel a o nepatrnú chvíľu už daný dokument držíte v papierovej podobe. Na kvalitu tlače má vplyv aj výber tonera. Spoľahnite sa na vysokokvalitný toner Canon, ktorý vám zabezpečí dokonalú a pohodlnú tlač.

Tonery do tlačiarní nájdete v rôznych značkách v závislosti od konkrétneho druhu vašej tlačiarne. Ak si nie ste svojím výberom istý, tak sa obráťte na odborníkov, ktorých nájdete v obchodoch alebo aj ako online poradcoch na online predajniach. Niekedy je naozaj lepšie sa spoľahnúť na radu, akoby ste mali kúpiť niečo čo vôbec nebude pasovať do vašej tlačiarne. Zbytočne utratíte týmto neuváženým krokom peniaze.

  Pridajte komentár

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*