Header Ad

Kategórie

Ako posunúť biznis v roku 2022

Blíži sa nám koniec roka. Staré končí, nové začína. Nové začiatky nie len v osobnom, ale pre mnohých aj v profesijnom živote. Tento článok je určený najmä podnikateľom, ktorý usilovne prevádzkujú vlastný biznis a zároveň sa snažia ísť s dobou. Na čo je potrebné myslieť, aby váš biznis napredoval tým správnym smerom v roku 2022?

Online priestor

Posledné mesiace nám ukázali, že v súčasnosti sa už bez účasti v online priestore biznis nezaobíde. Takmer každý má už nejaký ten web, kde prezentuje svoje produkty či služby a snaží sa osloviť nových klientov či zákazníkov aj touto cestou. Je však rýchla doba informačných technológií a samotná „účasť“ už nestačí. Podnikatelia by mali dbať na to, aby ich prezentácia v online priestore, či už sa jedná o web alebo sociálne siete, bola skutočne na vysokej úrovni.

Kto v tejto oblasti „zaspí“, stratí. Naopak, tí ktorí sa neboja venovať energiu a financie rozvoju online-u môžu len získať. Existujú rôzne spôsoby a stratégie, ako na to. Vždy záleží od konkrétnych cieľov daného biznisu. Na začiatok je ideálne poradiť sa s odborníkmi, stanoviť si ciele, určiť cieľovú skupinu a na základe týchto parametrov zvoliť tú správnu stratégiu. Výsledky sa vždy nedostavia za týždeň či za mesiac, no trpezlivosť ruže prináša.

Certifikáty kvality

Ďalším spôsobom, ako sa dostať o krok či dva pred konkurenciu, je zisk certifikátov manažérskych systémov. Na trhu je už viacero spoločností, ktoré sa zaoberajú práve touto certifikáciou. Poskytnú vám komplexné informácie ohľadom danej problematiky.

Najžiadanejším je certifikát kvality ISO 9001, ktorý je zárukou kvality produktov a služieb spoločnosti, ktorá je jeho držiteľom. Cena certifikátu ISO 9001 sa môže líšiť v závislosti od certifikačných spoločností. Najlepším spôsobom, ako ju zistiť, je nechať si vypracovať individuálnu cenovú ponuku.

Mimoriadne žiadaným je aj certifikát ISO 45001 zameraný na BOZP. Ide o záruku, že spoločnosť pri všetkých procesoch myslí a dbá na ochranu zdravia zamestnancov a bezpečnosť pri práci. Tento certifikát je hodnotný z pohľadu náboru nových zamestnancov, no pomôže taktiež pri zisku nových obchodných partnerov.

Veríme, že sme vás inšpirovali a v novom roku aplikujete niektoré z našich tipov. Na záver vám prajeme, aby sa vám a vášmu biznisu darilo. Veľa šťastia a pozitívnej energie!

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*