Header Ad

Kategórie

Benefity drevodomov

Na pohľad môže klasická a montovaná stavba pôsobiť na nerozoznanie. Montované drevodomy sa však reprezentujú ako lacnejšie, udržateľnejšie a rýchlejšie postaviteľné než tradičné murované domy. Poďme sa teda bližšie pozrieť na tieto výhody.

Výnimočný izolátor a šetrič energie

Používanie dreva šetrí účty za kúrenie a používanie drevených rámov v konštrukciách je rovnako šetrné.

Rýchle postavenie: šetrí sa čas aj peniaze

„Ľudia milujú rúbanie dreva. Pri tejto činnosti človek okamžite vidí výsledky.“

Zdá sa, že týmto výrokom trafil Albert Einstein klinec po hlavičke. Máme radi rýchle a lacné výsledky a presne to môže drevo ponúknuť. Niektorí výrobcovia montovaných domov dokážu postaviť dom s rozlohou 100 m² už do 7 dní. Drevené konštrukcie v porovnaní s tehlou, kameňom,  alebo betónom určite šetria čas a s tým neodmysliteľne prichádza aj úspora práce.

Mechanické a pracovné vlastnosti

Pokiaľ ide o opracovateľnosť dreva, len máločo ho prekoná. Dá sa spracovať skutočne kreatívnymi spôsobmi. Drevo pomerne ľahko udržiava a opravuje, takže ak sa na dome niečo poškodí, oprava problému nevypáli príliš veľkú dieru v peňaženke.

Bezpečný, ľahký, pevný a odolný a nehrdzavejúci materiál

K dôvodom, prečo sa drevo stále používa aj dnes sa radí jeho trvanlivosť, hmotnosť, bezpečnosť a vode odolnosť (pri niektorých druhoch). Má v sebe trochu poddajnosti, čo znamená, že sa môže mierne ohýbať, čo sa o tehlách povedať nedá. Preto, ak sa základy mierne posunú, drevený montovaný dom nepraskne ale prispôsobí sa. Keď je totiž pôda slabá, ťažká tehla môže spôsobiť prepad pôdy, preto sa uprednostňujú ľahké drevostavby.

V neposlednom rade drevo nehrdzavie. Aj keď môže v určitej forme oxidovať, v porovnaní s kovom je to ako nič.

Eco-friendly riešenie

Domy vyrobené zo stromov sú udržateľné, pretože čerpajú z obnoviteľných zdrojov a sú teda šetrné k životnému prostrediu. Vedeli ste napríklad, že drevené konštrukcie absorbujú CO2 a že drevo, aj keď sa berie do úvahy preprava, je uhlíkovo neutrálne?

Estetickosť

S viac ako 5 000 rôznymi druhmi dreva, z ktorých je na výber, sa určite nájde niečo, čo bude vyhovovať vašim konštrukčným a dizajnovým túžbam. Niektoré dreviny sú ideálne na izoláciu, niektoré na akustiku, štruktúru, farbu, vzhľad a iné na konštrukciu rámov, stien, podláh, stropov a nábytku. Všetko je len na preferencií.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*