Header Ad

Kategórie

Jednoduchá metóda digitálnej tlače

Kedysi sa všetky vzory a obrázky museli na oblečenie či iný druh textílie vyšívať ručne. Dnešná doba však ponúka výrazne urýchlenie aj v tejto oblasti. Reč je inovatívnej sublimačnej tlači. Jedná sa o techniku transferovej tlače. Hovorovo sa jedná skrátka o farbenie materiálu. Sublimačná tlač je jednoduchá a účinná metóda digitálnej tlače.

Využíva sa na prenos obrazu polymérneho substrátu alebo na prenos kvalitnej grafiky. Tlač je možná práve vďaka profesionálnym sublimačným farbám. Táto tlač vám zaručí výrazné a stále farby motívov za relatívne nízky obnos peňazí.

Motívy, logá, ktoré sú vyrábané práve sublimáciou sú odolné voči oderu. Táto ich odolnosť je zapríčinená najmä tým, že farby sublimačnej tlače nepreniesli daný obraz len na povrch, ale zasahujú až do hĺbky materiálu.

Materiály, ktoré je možné využiť na tento druh tlače:

  • Hrnčeky
  • Textilný a odevný dizajn z polyestru a jeho zmesí
  • Športové dresy
  • Lôžkoviny

A mnoho ďalších materiálov, ktoré sú vhodným adeptom na výborný marketing. Dôležité je uviesť aj to, že hrnčeky potlačené sublimačnou tlačou možno dávať do umývačky. Oblečenie, ktoré ma na sebe motív vytlačený sublimáciou rovnako môžete dať bez problémov do práčky.

Získajte požadovaný tvar

Dokonalým nástrojom pre rez kontúr sú práve bezkonkurenčné rezacie plotre. Jedná sa o orezávanie tlačenej reklamy alebo o vyrezávanie rôznych tvarov do plastov, fólií alebo aj do iných pevných materiálov. Čiže ich hlavnou úlohou je to, aby ste prostredníctvom ich presného rezu vytvorili požadovaný tvar.

Ovládanie rezacieho plotra je naozaj jednoduché. Vďaka softvéru, ktorý je zabudovaný v samotných rezacích plotrov, si môžete nadstaviť hodnoty a mieru samotného rezu rýchlo a jednoducho. Táto technológia je naozaj presná a dokáže rezať materiál pod špecifickým uhlom. Tento stroj vám teda poskytne vysokú presnosť, rýchlosť práce a jednoduché ovládanie.

 

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*