Header Ad

Kategórie

Jednoduchosť, ktorá nikdy nesklame

Určite už každý jeden z vás počul tú dobre známu vetu: „Menej je niekedy je viac.“ Táto veta sa dá sto percentne aplikovať aj na zariaďovanie bytového domu, či domu. Niekedy sú jednoduché línie a čisté prírodné farby omnoho viac ako zbytočná prekombinovanosť vzorov a farieb. Za nás jednoznačne vyhrávajú zemité farby a jednoduché línie, ktoré vydržia trendy aj niekoľko rokov.

Rovnako to platí aj pri podlahách. Od typických farieb dreva sa pomaly upúšťa a čoraz viac sa do popredia tlačia podlahy bielej alebo tmavej farby. Podlahy sivej/ bielej farby sú však rozhodne ľahšie udržateľné ako tie tmavé. Na tmavom nábytku, ale rovnako aj na tmavých podlahách je vidno prach, čiže sú náročnejšie na údržbu. My však veríme, že krásne vinylové podlahy Herringbone vás zaručene zaujmú. Vsaďte na krásu a jednoduchosť, ktorá vás zaručene nikdy nesklame.

A dosť už bolo hluku!

Aj vás už unavuje zbytočný hluk? Privádza vás do úzkych nadmerný hluk a každý zbytočný šuchot vás dokáže znervózniť? Ak ste odpovedali na tieto otázky áno, tak vám prinášame riešenie. Kúpa kročajovej izolácie pod plávajúcu podlahu to vyrieši za vás. A tak vy budete môcť odpočívať v tichu.

Kročajová izolácia je pomenovanie zvukovej izolácie podlahy proti hluku od kráčania, dupotu, posúvania stoličiek, skrátka hluk ktorý vzniká pri priamom kontakte s podlahou. Práve táto časť podlahy je často podceňovaná, riešená z nevhodných materiálov alebo je realizovaná  nevhodnou technológiou.

Poďte sa s nami pozrieť pod čo sa dá kročajová izolácia umiestniť:

  1. Poter (cementový, anhydritový)
  2. OSB doska
  3. Nášľapná vrstva (parketa, vynil, koberec..)
  4. Koberec
  5. Dlažba

Je nesmierne dôležité riešiť kročajovú izoláciu ešte v procese výstavby, lebo jej účinky sú najúčinnejšie, ak sa umiestni pod poter. Dá sa takýto druh izolácie umiestniť aj vtedy, ak je stavba už postavená? Naša odpoveď je áno. Možnosti firiem však budú obmedzenejšie a šanca na zníženie hluku nižšia.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*