Header Ad

Kategórie

Kancelárske potreby, výborní pomocníci

Perá, ceruzky, gumy, strúhadlá, papiere, farebné papiere a mnoho ďalšieho príslušenstva, ktoré sa nachádza v papiernictvách. Dnes sa konkrétne pozrieme na to, čo je atrament. Atrament je gél/ roztok alebo aj soľ, ktorý obsahuje vždy minimálne jedno farbivo alebo pigment. Využíva sa na zafarbenie vami požadovaného povrchu, na ktorom si za jeho pomoci môžete nakresliť obrázok/ vzor alebo napísať text. Na písanie a kreslenie sa využíva pero, štetec, tŕstie alebo brko.

Atrament však môžete nájsť aj v tlačiarni. Kvalita atramentu má vplyv na celkový výsledok tlače, a preto investícia do kvalitného atramentu rozhodne stojí za to.

Možno vás prekvapí skutočnosť, že dokonca aj kvety sa farbia atramentom. Ak si napríklad kupujete modré ruže, tak je dosť pravdepodobné, že boli ponorené v roztoku, ktorého základom bol atrament.

Súhra fotopapiera a atramentu

Máte doma atramentovú tlačiareň a chceli by ste začať používať fotopapiere? Na trhu je ich nespočetné množstvo, a preto ich výber vie niekedy naozaj potrápiť.

Rozoznávame dve fotografické technológie, ktoré sa jednak využívajú ako hobby, ale rovnako aj v profesionálnej oblasti. Rozlišujeme: atramentové fototlačenie a termosublimačné fototlačenie. Pre každú z týchto techník existujú originálne fotopapiere.

Výber fotopapiera pre atramentovú tlačiareň je o trochu zložitejším ako ten pre termosublimačnú tlač. Uvedieme vám však aspoň troch výrobcov atramentových tlačiarní: Canon, Epson  a HP.

Výber fotopapiera pre termosublimačnú tlačiareň je rozhodne jednoduchší. Jednoduchosť spočíva v tom, že fotopapier si len skrátka vyberiete na základe značky a konkrétneho modelu tlačiarne, ktorú vlastníte. Na svetovom trhu existuje len niekoľko výrobcov termosublimačných tlačiarní, akými sú: DNP, Mitsubishi, Citizen.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*