Header Ad

Kategórie

Kuchynské linky pre každého

Zariaďujete si novú kuchyňu alebo sa chystáte vynoviť vašu súčasnú? Potom by sa vám mohlo hodiť pár praktických tipov ako na to.

Najlacnejším a najjednoduchším riešením je hotová zostava nábytku do kuchyne, teda zakúpenie hotovej kuchynskej linky. Takáto zostava väčšinou obsahuje: skrinku pod drez, stojace skrinky s pracovnou doskou a niekoľko závesných skriniek. Spodné kuchynské skrinky sú spojené s pracovnou doskou – buď je súčasťou zostavy alebo si ju môžete dokúpiť sami. Kuchynské skrinky môžu v súlade so súčasným trendom vytvárať dlhé rady.

V niektorých prípadoch sa oplatí využiť možnosť zakúpiť si samostatné kuchynské skrinky na zostavenie vlastnej kuchynskej linky. Toto riešenie je podstatne lacnejšie ako zostava kuchynského nábytku na mieru, ktorého výhodou je, že nám dizajnér prispôsobí kuchynský nábytok podľa predstáv, priestorových možností a rozpočtu.

Pohodlie otvárania kuchynských skriniek – dokonalosť sa skrýva v detailoch

Pokiaľ sa rozhodnete zostaviť si kuchynskú linku sami, môžete ovplyvniť všetky detaily, ako napríklad otváranie jednotlivých políc alebo skriniek. Existujú rôzne moderné mechanizmy a systémy otvárania skriniek, ako napríklad Aventos HK-XS. Môžete si zvoliť aj praktické kovanie na horné skrinky, pričom skvelou voľbou je Aventos HK top.

Pri kuchynských skrinkách sú najčastejšou možnosťou krídlové dvere. Oplatí sa ich použiť, keď je v kuchyni dostatok miesta. Krídlové dvere sa však ťažko otvárajú v rohoch, keď do seba môžu narážať dva páry dvierok vedľa seba stojacích skriniek.

Ďalšou možnosťou sú roletové skrine. Ich otváranie nevyžaduje priestor pre dvierka pred skriňou, no samotný systém otvárania roletových skriniek zaberá pomerne veľa miesta. Môžete si nastaviť výšku, do ktorej sa roleta spúšťa, čo umožňuje vystavovanie dekoratívnych predmetov.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*