Header Ad

Kategórie

Načo myslieť pri rekonštrukcii domu

Premýšľate nad rekonštrukciou chalupy? Nebudeme vám klamať rekonštrukcia nie je žiadna malina. Zaberie množstvo času a rovnako nie je lacným špásom. No môžete nám veriť, že ten víťazoslávny pocit, ktorý nadobudnete po kompletnej rekonštrukcii sa nevyrovná ani tej najväčšej výhre. Budete sa dívať na výsledok vašej práce. Na hmotné stelesnenie výsledku vašich rúk.

Načo však netreba zabúdať pri rekonštrukcii chalupy je stavebné povolenie. Pamätajte na to, že ak sa jedná o väčší druh rekonštrukcie, tak budete potrebovať stavebné povolenie. Na mysli máme také práce, pri ktorých sa bude výrazným spôsobom meniť vzhľad budovy alebo bude mať priamy vplyv na statiku chalupy. S týmto prípadom sa môžete stretnúť pri rekonštrukciách strechy. Ak budete chcieť meniť len strešnú krytinu, tak stavebné povolenie nebude treba. Ak ste sa však rozhodli pre rozsiahlejšiu rekonštrukciu, budete búrať drevené trámy a podobne, tak vtedy je stavebné povolenie naozaj nutnosťou.

Rekonštrukcia interiéru, základ pre chvíle pohody

Myslím, že mi dáte za pravdu, ak poviem, že v krásnom upravenom interiéri sa úplne inak dýcha. Rozdielom nie sú ani chalupy. Preto neváhajte zainvestovať aj do rekonštrukcie interiéru na vašej chalupe. Ak sú vo vašej chalupe plesnivé steny, tak farbu zoškriabte a natrite na novo a následne nezabúdajte pravidelne vetrať.

Ak  sa vám nepáči nábytok, ktorý máte na chalupe. Tak ho jednoznačne nevyhadzujte! Obrúste ho a premaľujte. Biely masívny drevený nábytok je dominantou každej chalupy. Biely nábytok bude vyzerať priam kráľovsky v spojení s vašim krbom na chalupe. Táto kombinácia dreveného nábytku a krásneho krbu vytvorí romantickú atmosféru a z vašej chalupy sa stane priam dokonalé hniezdočko lásky.

Myslite na to, že po rekonštrukcii sa vaša práce nekončí. O chalupy, jej exteriér či interiér, sa treba neustále starať. Zahrňovať ho vašou snahou a časom. Čiže udržiavať poriadok a čistotu. To je základným kľúčom pre chvíle plné pohody na vašej chalupe.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*