Header Ad

Kategórie

Prečo majú muži zlú/ nedostačujúcu erekciu?

Nesprávna erekcia alebo lepšie povedaná nedostatočná erekcia je čoraz bežnejším problémom nie len starších, ale rovnako aj mladších pánov. Častokrát býva na vine práve zlá životospráva. Sedavý spôsobom života, čo má za následok málo pohybu, príliš veľké množstvo stresových situácií, nadmerné pitie alkoholu alebo fajčenie. Ak máte to šťastie a problémy s erekciou sú spôsobené jedným z týchto problémov, tak riešenie je naozaj jednoduché. Stačí byť znova aktívnym, chodiť na pravidelné prechádzky, používať schody namiesto výťahu, z autobusu alebo vlaku vystúpiť o zastávku skôr a na dané miesto sa prejsť. Zmierniť požívanie alkoholu a cigariet.

Čo s tým ak ja zrovna to šťastie nemám a zmena životného štýlu mi nepomôže? Ak sa k dobre známym problémom s erekciou pridružia aj iné komplikácie, tak by bolo namiesto navštíviť kompetentného lekára.

Dopad histórie na súčasnosť

V prípade, že chceme hovoriť o historických tradíciách/ rituáloch, ktoré priamym spôsobom zasahovali do ľudského tela, tak je na mieste spomenúť obriezku. Rovnako je možné zákrok nazývať aj cirkumcízia. Jedná sa o odstránenie predkožky, ktorá na penise prekrýva žaluď. Tento chirurgický zákrok bol rozšírený najmä medzi židmi , no dnes vám lekári na počkanie urobia obriezku vo svojich chirurgických ordináciách.

Poďme sa pozrieť na výhody obriezky:

  • Zdravotné hľadisko

Odstránenie predkožky môže znížiť riziko infekcie a zápalu.

  • Znížené riziko rakoviny penisu

Tento bod je výsledkom lepšej hygieny danej oblasti a tým pádom je aj menšie riziko vzniku nádoru na penise.

  • Nižšie riziko prenosu pohlavných chorôb

Muži s obriezkou majú nižšie riziko nakazenia sa pohlavnou chorobou, a tým pádom predstavujú nižšiu hrozbu prenosu.

Obriezka teda v dnešných dňoch nie je len tradíciou rôznych kultúr a náboženstiev, ale ako ste sa dozvedeli, tak prináša aj rad rôznych benefitov.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*