Header Ad

Kategórie

Prestaňte fajčiť ešte dnes! Ako na detox pľúc?

Patríte do skupiny aktívnych fajčiarov, ktorí minimálne raz do mesiaca alebo do týždňa hovoria o tom, ako s fajčením prestanú? Že to škodí zdraviu a lezie to do peňazí? Presne tak, v tom máte pravdu. Prečo je však tak ťažké s fajčením skutočne prestať a ako si túto cestu uľahčiť?

Silná závislosť na nikotíne, ako aj psychická závislosť že cigareta k tomu pivu alebo káve jednoducho patrí, sú pravdepodobne hlavnými dôvodmi, prečo majú fajčiari tak veľký problém prestať fajčiť. To platí aj napriek tomu, že prestať skutočne chcú. Aj keď sa podarí vydržať prvých pár dní bez cigarety, príde prvá skutočná skúška v podobe piva s priateľmi alebo stresujúceho momentu v práci a cigaretka už dymí.

Žiadna zázračná pilulka neexistuje

Tabletky proti fajčeniu nie je dostať v lekárni. Nikotínové náplaste či žuvačky síce pomôžu, no základ je motivácia a pevná vôľa. Dôvodov prečo prestať fajčiť je vždy dosť, Vaša myseľ však musí byť presvedčená o tom, že prestať chcete, a taktiež vedomá toho, prečo chcete prestať. Pár dni bez cigarety a človek sa hneď cíti lepšie. Vtedy však nepovoľte a naďalej majte v mysli dôvody, prečo ste sa rozhodli s fajčením cigariet prestať.

Neexistuje univerzálny návod na to, ako prestať fajčiť, avšak jedno je isté – je to boj sám so sebou, so svojou pevnou vôľou a odhodlaním. Nie ste v tom však úplne sami. Rodina, blízki, priatelia – podeľte sa s nimi o fakt, že ste s fajčením prestali. Okrem podpory získate bonusovú motiváciu, pretože pokiaľ znova začnete, nebudete vyzerať zle len sami pred sebou, ale aj pred okolím.

Čistenie a detox pľúc sa dá urýchliť

Pľúcam fajčiara trvá roky, kým sa úplne zregenerujú. Dôležité však je, že pľúca majú túto sebaregeneračnú schopnosť a aj po rokoch pravidelného fajčenia sa dokážu vrátiť takmer do pôvodného stavu. Napriek tomu, že ide o dlhý proces, existujú spôsoby, ako ho môžete urýchliť.

Jedným z nich sú doplnky stravy s vysokým obsahom antioxidantov, vitamínov a výťažkov z rastlín. Dajte si však pozor a kupujte len overené produkty, ktoré nesľubujú zázraky. Správnou kombináciou vitamínov a antioxidantov zlepšíte celkové fungovanie organizmu, čo sa podpíše aj po rýchlejšiu regeneráciu pľúc

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*