Header Ad

Kategórie

Túlavé mačky a psy vo vašej záhrade – ako zatočiť s nevítanými návštevníkmi

Chovať domáceho maznáčika je skvelé pre vašu psychiku i fyzické zdravie. Je však rozdiel medzi vlastnou mačkou alebo psom a túlavým zvieraťom. Túlavé zvieratá môžu prenášať mnohé nebezpečné ochorenia. Zároveň sa dokážu nenápadne vkradnúť do domu a zničiť nábytok či zožrať všetko, čo im príde do cesty.

Nielen škodce škodia

Máloktorí majitelia domov myslia na to, že mačky i psy sa dokážu veľmi šikovne predrať aj malou dierou v plote. Zväčša bojujeme voči rôznym škodcom, napríklad pasca na myši nás zbaví hlodavcov, alebo strechu domu ochráni plašič vtákov. Je pravda, že psy a mačky sú považované za prítulné a milé tvory. Pozor by ste si však mali dávať na túlavé zvieratá, ktoré sú nevyspytateľné, môžu váš pohrýzť, poškriabať, znečistiť záhradu alebo preniknúť do domu. Predovšetkým vystrašené alebo hladné psy môžu byť agresívne. Ale ani túlavá mačka nie je o nič menej nebezpečná. Obe zvieratá prenášajú až 150 rôznych druhov ochorení. Domáce zvieratá sú pred týmito chorobami chránené očkovaním, ale túlavé sú skutočnou hrozbou. Napríklad mačka vás dokáže jediným poškriabaním nakaziť toxoplazmózou alebo toxokarózou. Ak nechcete mačky a psy do okolia domu prilákať, nenechávajte na dvore vodu alebo zvyšky jedla. Proti mačkám vám čiastočne pomôže vôňa cesnaku alebo rozmarínu, ktorú neznášajú. Vyskúšať môžete rôzne typy sprejov na odpudzovanie nielen mačiek, ale aj psov. Problém týchto odpudzovačov je, že na pach si dokážu zvieratá zvyknúť a niektoré pachové odpudzovače na nich neúčinkujú.

Jediné účinné riešenie

Jediným naozaj účinným riešením problému s túlavými mačkami a psami sú elektronické odpudzovače. Odpudzovač mačiek odpudzuje zároveň aj psy. Týmto jedinečným prístrojom vyriešite dva problémy. Elektronické odpudzovače sa dajú používať v interiéry i exteriéry. V záhrade odplašia psy alebo mačky až na 12 m v uhle 120° a vo vnútri účinkujú na 250 m². Odpudzovač psov a mačiek generuje ultrazvukové signály, ktoré sú pre sluch zvierat nepríjemné. Zároveň sú pre ľudí úplne neškodné. Nemusíte sa obávať, že by si zvieratá časom na zvuk zvykli. Prístroj je nastavený tak, aby menil kmitočet a aj výkon. Tento spôsob plašenia zvierat je humánny, neškodí im. Zabráni len, aby psy a mačky nevošli do vyhradeného priestoru. Elektronický odpudzovač po nabití funguje 30 dní a odoláva aj vonkajšej vlhkosti. Potrebné je však prístroj chrániť pred priamym dažďom a snehom. Za naozaj priaznivú cenu získate pomocníka, ktorý ukončí vaše trápenie s túlavými mačkami a psami.

    Pridajte komentár

    Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*