Header Ad

Kategórie

Počuli ste už o PPC reklame?

Ak nie, tak nám dovoľte vám v skratke vysvetliť o čo sa jedná. PPC reklama inak povedané „Pay Per Click“ v praxi znamená spoplatnenie všetkých preklikov z každej reklamnej kampane priamo na web. Pri tomto druhu reklamy pritom neplatíte za zobrazenie odkazu na stránku, ale len za uskutočnené prekliky.

Internetová PPC reklama je teda reklamou na Googli, za ktorú inzerent platí len v takom prípade, keď niekto klikne na jeho inzerát. Ak by sme to mali zhrnúť, tak keď sa hovorí o PPC reklame na Slovensku, tak sa tým myslí najmä vyhľadávacia kampaň cez Google Ads (po starom Google AdWords). Google Ads je platforma umožňujúca vytvárať PPC reklamy. To, ako často sa vaše PCC reklamy zobrazia závisí od toho, aké kľúčové slová zvolíte.

Ako si môžete všimnúť, tak doba sa vyvíja naozaj vo všetkých smeroch. Výnimkou nie je ani tlač, kde za pomoci tých najkvalitnejších tonerov Xerox získate tie najkrajšie farby a najlepšie rozlíšenie. Práve kvôli tomu, aby ste nemuseli platiť za tlač, tak sa môžete spoľahnúť na PCC reklamy.

Dôležité informácie, ktoré musíte vedieť

Hlavné výhody PCC reklamy na Google:

 1. možnosť okamžite obsadiť 1. pozíciu
 2. plynulé regulovanie toku návštevníkov na Váš web
 3. segmentované cielenie
 4. neexistuje minimálny ani maximálny rozpočet na kampaň
 5. neplatíte za zobrazenie, platíte len za preklik
 6. získate množstvo údajov.

Od čoho sa vyvíja cena PCC reklám:

 1. kvalita cieľového webu
 2. miera preklikov na reklamu
 3. relevantnosť inzerátovna Google
 4. maximálna cena za preklik
 5. počet konkurentov pre daný výraz
 6. sezónnosť

Ako vidíte, tak takýto druh reklamy je naozaj účinný a dokáže za málo peňazí vytvoriť veľa muziky. Ak sa rozhodnete pre vytvorenie PCC reklamy, tak sa skontaktujte s kompetentnou osobou, ktorá vám pomôže s jej vyhotovením.

  Pridajte komentár

  Vaša emailová adresa nebude zverejnená.*